Avagy nem minden az a fotókon, aminek látszik.
Akárhogyan is csűrjük-csavarjuk, a reklám célja általában az eladás ösztönzése, a márka ismertté tétele. Sokszor kell manipulálni egy képet, hogy a megfelelő eredményt érjük el, és a befogadó — nevezzük vevőnek, márkafogyasztónak — magának akarja a terméket. Ergo a legjobb formájában kell megmutatni.
Kész átverés? Nem.
Inkább Átalakító Show.
Ha valaki randizik a potenciális „élete párja” jelöltjével, akkor sem a lyukas mackót és a zsírfoltos pólót prezentálja először. (Azt majd az igyekvő szakasz után. 🙀😃)
Bontott csirke eladó
Vigyázat, szubjektív tartalom!
Behalok azokon a plakátokon, amik vágódeszkán gondosan elhelyezett nyers csirkét mutatnak be. Vagy amikor egy palack ásványvíz csúnyán körbevágva hirdeti, hogy vegyél már belőle egy zsugorral. 😭
Persze, ezeknek a plakátoknak lehet, hogy nem a márkaépítés a célja, attól még biztos van más megoldás… 🤔🤭 Tádááááám:
Étel és ital styling
A teljesség igénye nélkül, a már általam is próbált trükköket gyűjtöttem össze, hogy a portéka gusztán mutasson a képeken.
I. „Főzd le újra!”
Töltött paprika fotózás: műanyag tányérban megérkezett a termék. Látványra nem képviselt prémium minőséget. Újra elkészítettük, a gombócokat keményebbre gyúrtuk, a paprikát nem puhítottuk sokáig, a tálalásnál pedig, hogy a paradicsomszósz a paprika tetején maradjon, a püré alá láthatatlanul egy papírzsekendő darabot csempésztünk.
II. Tejszínhab?
Vagy inkább ne! A tejszínhabot mindenki imádja, de állaga és textúrája alkalmatlan rá, hogy bármilyen magas teljesítményű égő hatására ne úgy nézzen ki 10 másodpercen belül, mintha csúnyán meggyalázták volna.
Ezért alkalmazzuk a borotvahab trükköt, jobban alakítható, tartósabb és tuti beindítja a nyálelválasztást az így fotózott issssssteni habos kakaó látványa.
III. Sok műhó semmiért (egyszer valaki nevetni fog ezen…)
Szerintem a cím adja magát. Az olyan olvadékony dolgok, mint a hó vagy a jég, nélkülözhetetlen kellékei egy italfotózásnak. Sajnos volt már olyan élményünk, hogy a nyári kánikulában ez nem állt rendelkezésünkre és sírtunk. Nagyon. 😥😭
Az akril vagy szilikon jegek kinézetre szuperül mutatnak a képeken. Többféle formájú és textúrájúak. Mi legtöbbet a kocka, amorf és zúzott formátumokat használjuk.
IV. Mire jó a sörhab?
Általában alig várjuk, hogy sörünkről eltűnjön a hab. Egy barátom mondása, hogy „Ehh*, nem turmixot kértem!” (*cenzúra). De fotó tekintetében a puha fehér réteg mutatósabb, mintha nincs.
Nemrég elsajátított trükk, ha egy keverőkanállal felveritek a habot másodpercekkel azelőtt, hogy a tökéletes fotó megszületne. Másik sörös trükk a kávékoktélok tejhabja. A barna sör tökéletesen helyettesíti, és nem kell baristának sem lenni, hogy puha cappucino feltétet kapjunk.
V. „A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”
Megint az olvadás. Sajnos ez egy ilyen szakma. Mire összerakunk egy szettet, előfordul, hogy egy adott hozzávaló csak úgy… elillan. 😊😃 Ilyen a fagyi is. Ezért gyakran ételfestékkel színezett krumplipürével helyettesítjük.
+1. Festmény, használt lim-lomokból. Avagy, hogy került a mamusz a fejre?
Az Anna and the Barbies: Gyáva forradalmár album borítója Delacroix: A Szabadság vezeti a népet festményét jelenítette meg. Komoly kihívás egy ennyire részletgazdag alkotást reprodukálni. Döntsétek el ti, hogy sikerült:
+2: És mi van azokkal a Mekis hamburgerekkel?!
Zárásként itt egy kisfilm, ami bemutatja, hogy is készülnek.
—
Kora Szilvia
senior art director
A Friendly™ Creative Innovation Space egy erős stratégiai szemléletű kreatív ügynökség, ahol lépést tartunk a digitális tér alakulásával, változásaival. Céged, márkád és/vagy szolgáltatásod hatékony kommunikációjához minden eszközt és kompetenciát (stratégiai- és kreatív tervezés, médiatervezés, fotó- és filmprodukció, digitális eszközök- és webfejlesztés) házon belülre hoztunk. Ha többre vagy kíváncsi, vagy dolgoznál velünk, akkor jelezz nekünk itt.